Targi Hannover Messe 2017

W tym roku już po raz 68 odbyły się Międzynarodowe Targi w Hanowerze skupiające globalnych liderów z branży przemysłowej z całego świata w tym firmy radomskie. Na Targach wystawiało się ponad 6.500 przedsiębiorstw, odbyło się ponad 1.700 paneli tematycznych i dyskusji. Polska w tym roku była strategicznym partnerem Targów Hannover Messe 2017.

Uroczyste otwarcie Targów odbyło się w niedzielę 24 kwietnia, a wydarzenie wspólnie otworzyli Premier Polski Pani Beata Szydło oraz Kanclerz Niemiec Pani Angela Merkel. Podczas pierwszego dnia Targów gośćmi specjalnymi byli m.in. Wicepremier Mateusz Morawiecki oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. W obecności Wicepremiera Morawieckiego polskie firmy podpisywały kontrakty ze swoimi niemieckimi partnerami, min. firma Ursus oraz Zakłady Cegielskiego na budowę pojazdu napędzanego elektrycznie.

Od 2012 roku na targach hanowerskich wystawiają się czołowe firmy z branży metalowej z Regionu Radomskiego. W tym roku na wspólnym stoisku, zorganizowanym przez Izbę Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej oraz Radomską Strefę Gospodarczą Urzędu Miasta w Radomiu wystawiają się następujące firmy: RADMOT, GGG, PMP Poland, LEMICH oraz LANDOIA. Stoisko odwiedziła delegacja władz miasta Radomia w osobie Pana Wiceprezydenta Jerzego Zawodnika oraz Dyrektora Radomskiej Strefy Gospodarczej Krzysztofa Turka.

Na zaproszenie firm radomskich Targi odwiedziła też grupa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu pod opieką p. Małgorzaty Michalczyk oraz studentów Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego w Radomiu pod opieką p. dr Zbigniewa Siemiątkowskiego. Młodzież tego dnia miała okazję porozmawiać z przedsiębiorcami, zapoznać się z usługami i produktami oferowany przez firmy, a także zwiedzić stoiska innych wystawców, w tym stoisko partnera strategicznego czyli Polski. Wyjazd uczniów i studentów został w całości sfinansowany przez radomskie firmy: RADMOT, PMP Poland, GGG, LEMICH oraz LANDOIA.