Spotkanie dotyczące szkolnictwa dualnego

W dniu 30 sierpnia br. w sali konferencyjnej Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej odbyło się spotkanie Radomskiego Klastra Metalowego, przedstawicieli Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Radomiu oraz przedstawicieli szkół zawodowych.

Spotkanie dotyczyło szkolnictwa dualnego.

Od września br. w dwóch radomskich szkołach: Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki oraz Zespole Szkół Zawodowych im. „Hubala” uruchomione zostały dwie klasy o specjalności operator obrabiarek skrawających.

Nowością jest system kształcenia-dualny, w którym uczniowie kształceni będą w szkołach w kwestii zajęć teoretycznych, natomiast praktyki odbywać będą w radomskich firmach.

W sumie  systemem kształcenia dualnego w tym roku szkolnym objętych zostaje 38 uczniów.

W system kształcenia włączyło się kilkanaście radomskich firm, miedzy innymi: PMP Poland Sp. z o.o.; Radmot sp. z o.o. sp. k.; RO.S.A.-MET Sp. z o.o.; Lemich Kooperacja Przemysłowa i Wykonawstwo; Gabec s.c.; Pronar Sp. z o.o.; Rohrbogen Sp. z o.o.; Landoia Kapusta Łukasz, Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o.; Kratki.pl Marek Bal; GGG Sp. z o.o.

Kształcenie dualne w radomskich szkołach technicznych jest wspólną inicjatywą Radomskiego Klastra Metalowego, Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej.