KWL Kamil Grzegorczyk, Łukasz Kowalczyk s.c.

O Nas

Firma KWL powstała w 2015 roku na bazie rodzinnej firmy założonej pod koniec lat 70-tych.

Wcześniejsza firma zajmowała się przetwórstwem tworzyw sztucznych przy użyciu wtryskarek. Produkowano w niej głównie artykuły szkolne. Obecny współwłaściciel – Kamil Grzegorczyk jest już 3 pokoleniem, które podjęło działalność w tym miejscu. Ukończywszy edukację ekonomiczną w USA, a następnie praktyki i kursy w Irlandii i Niemczech powrócił do Polski z postanowieniem przejęcia rodzinnego biznesu. Jednak z uwagi na znikomą opłacalność produkcji artykułów z tworzyw spowodowanych głównie zalewem tanich artykułów importowanych z Chin zdecydował się na przebranżowienie. Razem ze wspólnikiem – Łukaszem Kowalczykiem, który już wtedy miał bardzo duże doświadczenie w branży metalowej, zdobyte również za granicą, postanowił zakupić pierwszą frezarkę CNC w 2015 roku i powołać do życia nową spółkę.

Pierwsze lata działalności to była przede wszystkim produkcja dla jednego niemieckiego klienta. Produkowaliśmy głównie elementy mechaniczne dla automatyki przemysłowej na rynku niemieckim. Współpraca była na tyle owocna, że pozwoliła nam w krótkim czasie rozbudować park maszyn do 4 obrabiarek. Niestety podczas pandemii Covid nasz niemiecki odbiorca musiał ogłosić upadłość co również nas postawiło w bardzo ciężkiej sytuacji. Udało nam się przetrwać dzięki podjętej współpracy z krajowymi odbiorcami. Współpraca ta układa się bardzo dobrze i spółka znów jest na dobrej drodze do dalszego rozwoju.

W działalności skupiliśmy się na indywidualnych projektach dla klienta, zamiast na masowych seriach. Potrafimy wykonać prawie wszystko co jest możliwe do wykonania na 3-osiowych frezarkach CNC. Świadczymy usługi kompleksowo – od nabycia materiałów, przygotowaniu programu na maszyny, wykonania obróbki aż po zorganizowanie obróbek cieplnych i chemicznych oraz dostarczeniu końcowego produktu do klienta.

Rok założenia
2105
Park maszynowy
4 pionowe centra obróbki CNC marki Haas.

Kluczowe produkty

  • Części mechaniczne do maszyn, robotów do automatyki i pojazdów.

Kluczowe usługi

  • Frezowanie manualne
  • Frezowanie CNC
  • Cięcie na pile

Procesy technologiczne

  • Obróbka skrawaniem

Dostarczamy dla:

  • wydobywcza
  • Automotive